sobota, 5 grudnia 2020

Wypełnianie Woli Bożej













Czy to co robisz w swoim życiu, jest w zgodzie z Wolą Bożą? Jak często rodzi się w tobie takie pytanie? Czym owa Wola Boża jest?

Ludzie w swoim ziemskim bytowaniu zapomnieli o najważniejszym, zapomnieli o swoim Bogu. W większości przypadków ludzie myślą jedynie o rzeczach materialnych, czyli o tym jak poszerzać ziemski majątek i jak spełniać swoje zachcianki, czyli ziemskie przyjemności.

Niewielu ludzi podczas spełniania ziemskich obowiązków, czy też w czasie wolnym od pracy pamięta o tym, że wszystko, co robią powinno współbrzmieć z Wolą Bożą.

Spełnianie Woli Bożej w swoim życiu to przede wszystkim, czynienie wszystkiego tak, aby zachować Boże Prawa. Wypełnianie Bożych Praw - to właśnie o tym zapomniał współczesny człowiek. Prawa Boże zwane także prawami natury są wetkane w Stworzenie od prapoczątku i będą w nim przez wieczność.

Człowiek, który spełnia Boże Prawa, to człowiek, który jest świadom tego, że jest odpowiedzialny za każdą myśl, każde słowo i każdy czyn. Taki człowiek świadomie wybiera dobro, bo wie, że wszystko, co z niego wypływa, niesie konsekwencje w jego przyszły los. W tym tkwi Boża Sprawiedliwość. "Co zasiejesz, to zbierzesz." jak nauczał wielki mistrz Syn Boży 2000 lat temu.

Wola Boża, która jest zawarta właśnie w Bożych Prawach, jest także mocno zakotwiczona w miłości. Należy więc pamiętać o kolejnych słowach Chrystusa: "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego." Bez prawdziwej miłości nie jest możliwe spełnianie Woli Bożej.

To właśnie o tym należy pamiętać, wykonując każdy, nawet najmniejszy krok w swoim życiu.

Tylko człowiek, który jest dojrzały wewnętrznie i wypełnia w swojej drodze Wolę Bożą, odnajdzie drogę do wiecznej szczęśliwości, która mieszka w Domu Ojca, a więc w Raju.

Artykuł opiera się na poznaniu zawartym w dziele W ŚWIETLE PRAWDY: Przesłanie Graala Abd-ru-shina. Więcej informacji na temat Przesłania Graala oraz innej literatury związanej z tym dziełem można uzyskać pod adresem: ryszkatobiasz@gmail.com

sobota, 14 listopada 2020

Zbiorowe szaleństwo











Bardzo często wśród ludzi poszukujących lub raczej tych, którzy się za takich uważają, powstaje określenie, które każe im mówić: "Ten artykuł ze mną rezonuje." lub "Te poglądy nie rezonują ze mną."

Gdy na takie stwierdzenia spojrzymy z punktu widzenia Prawdy, to dojdziemy do wniosku, że tacy ludzie wybierają do swojego światopoglądu to, co im pasuje. Mówiąc innymi słowami, mogliby użyć również takich stwierdzeń: "To mi pasuje." lub "To mi nie pasuje."

Skutkiem tego jest fakt, że po pewnym czasie tak zwanych "poszukiwań" wielu ludzi ma kompletnie różne poglądy wynikające z faktu, że sami dobierali sobie to, co z nimi "rezonuje", to, co im "pasuje".

Rozmowy między takimi ludźmi często prowadzą do kłótni, w której walczą o "prawdziwość" poglądów, jakie sami sobie przyjęli. Co jest przyczyną faktu, że ludzie tak postępują? Przyczyną tego jest wygodnictwo. To przecież bardzo wygodne dobierać sobie do swojego światopoglądu to, co nam "pasuje", to, co z nami "rezonuje".

Prawda nie zawsze jest wygodna. To, co jest wygodne dla ludzi jest bardzo często "ładnie opakowanym" kłamstwem, które naiwni ludzie z łatwością przyjmują jako swoje.

Żyjemy w czasach, w których Bóg żąda, aby Prawda została odnaleziona. Prawda jest, była i zawsze będzie jedna i taka sama. Natomiast to, co każe ludziom szukać tego, co wygodne to zbiorowe szaleństwo, które z prawdziwym poszukiwaniem Prawdy nie ma nic wspólnego.

Abd-ru-shin w swoim dziele "W Świetle Prawdy, Przesłanie Graala" pisze: "Ponad połowa wszystkich poszukujących nie jest wystarczająco prawdziwa. Mają swe własne sztywne poglądy. Gdy choć trochę muszą je zmienić, to raczej chętnie odrzucają wszystko, co dla nich nowe, nawet jeśli zawiera to Prawdę."

Artykuł opiera się na poznaniu zawartym w dziele W ŚWIETLE PRAWDY: Przesłanie Graala Abd-ru-shina. Więcej informacji na temat Przesłania Graala oraz innej literatury związanej z tym dziełem można uzyskać pod adresem: ryszkatobiasz@gmail.com

sobota, 24 października 2020

Surowa miłość









Ludzkie wyobrażenie miłości jest zazwyczaj błędne. Człowiek zapomina o części prawdziwej miłości, jaką jest surowość. Błędne wyobrażenie miłości każe widzieć ją jako tą, która spełnia nasze wszelkie oczekiwania, które z kolei wypływają z wygodnego nastawienia do życia.

Błędnie jest także postrzegana miłość Boga. Człowiek w swym zarozumialstwie i próżności myśli sobie, że Bóg zawsze będzie spełniał jego żądania. Spotkałem się nawet z twierdzeniem, że to Bóg powinien stać się sługą człowieka tak aby żyło mu się wygodniej. To my jako ludzkość mamy stać się sługami Dawcy Wszelkiego Życia, jakim jest jedynie Bóg, a nie odwrotnie.

Miłość Boga do człowieka jest ogromna. Ileż to szans dostajemy od Stwórcy każdego dnia, aby wkroczyć jako jednostki, ale także jako cała ludzkość na odpowiednie tory kierujące nas do Światła.

Surowość Miłości Bożej wymaga od człowieka zmiany na lepsze. Zmiany, w której człowiek jest w pełni świadom tego, że co daje innym, do niego wróci i co w swym życiu zasieje, będzie zbierał wielokrotnie. Ten, co daje miłość innym, będzie w skutku zwrotnym podniesiony. Musi jednak pamiętać o największej części prawdziwej miłości, jaką jest surowość.

Abd-ru-shin w swoim dziele "W Świetle Prawdy, Przesłanie Graala" pisze: "Prawdziwa miłość nie będzie dbała o to, co drugiemu się podoba, co jest dla niego przyjemne i co sprawia mu radość, lecz będzie kierować się tylko tym, co dla drugiego jest korzystne! I obojętne czy drugiemu sprawia to przyjemność, czy też nie. Tak wygląda prawdziwa miłość i służba."

Artykuł opiera się na poznaniu zawartym w dziele W ŚWIETLE PRAWDY: Przesłanie Graala Abd-ru-shina. Więcej informacji na temat Przesłania Graala oraz innej literatury związanej z tym dziełem można uzyskać pod adresem: ryszkatobiasz@gmail.com